Květen 2012


Julian Assange o krok blíž Švédsku...

30. května 2012 v 21:42 | Tril |  Chicagské hlody

Britský nejvyšší soud dnes rozhodl, že na eurozatykači vydaném na hlavu Juliana Assange není vůbec nic špatného, v tuto chvíli tedy Assangeově vydání nic nestojí v cestě téměř nic. Investigativní novinář, hacker a zakladatel serveru WikiLeaks čelí ve Švédsku obvinění ze znásilnění dvou žen. Na pozadí celého procesu se však před očima celého světa rýsuje něco víc, než "jen" trest za zločin spáchaný na území cizího státu. Není náhodou, že obvinění padlo právě ve Švédsku, zemi, která má zdaleka nejpřísnější zákony, co se znásilnění týče. Rozlišuje tři druhy skutkových podstat tohoto činu a nectí presumpci neviny, přičemž důkazní břemeno leží na obžalovaném. Švédsko má navíc dobré diplomatické styky s USA, kde v tuto dobu probíhá proces s Bradlym Manningem, mužem, který vynesl tajné informace a předal je Julanu Assangeovi. Až se v Americe potvrdí akt předání dat Manningem přímo Assangeovi, spadne pravděpodobně nad Julianem klec. Až bude vydán do Švédska, bude pravděpodbně předán dál do Ameriky, kde už se bude proti předem připraveným důkazům jen stěží bránit. Zbaví se ho jednak vendetou za to, co udělal, jednak ze strachu, co by ještě udělat mohl. Udělají to před zraky celého světa a bude jim jedno, že to všichni uvidí. Hilary Clinton mimochodem ohlásila svou návštěvu ve Švédsku za pět dní.


Maora

29. května 2012 v 14:06 | Tril |  Chicagské hlody


Akvarel...

Abyste neřekli, že žvaním z hladu...

24. května 2012 v 15:49 | Tril |  Nemuselo by nikoho zajímat
Tak tady je naprosto vynikající článek od pana Jiřího Pehe ohledně kauzy Rath, vřele doporučuji si přečíst: http://www.pehe.cz/Members/redaktor/pripad-rath-a-spravedlnost

Dále přidávám, profesor Jan Keller o reformě vysokých škol: http://vzdelaninenizbozi.cz/jan-keller-o-reforme-vysokeho-skolstvi

Tento poslední článek se mi bohužel na internetu najít nepovedlo. Tak jen zprostředkovaně: http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Profesor-Keller-brzdi-radost-ze-zatceni-Ratha-233202


Dvacet let co zemřel Giovanni Falcone

23. května 2012 v 13:49 | Tril |  Chicagské hlody
Dnes je to dvacet let od atentátu, kterému legendární soudce a bojovník se Sicilskou mafií Giovanni Falcone podlehl. Dva měsíce poté ho v cestě na věčnost následoval i jeho neméně vytrvalý přítel Borsellino. Oba se stali symboly boje proti tyranii Cosy Nostry.
Vlastně zemřel pár dní před tím, než jsem se narodila. Ale tehdy mi to bylo kupodivu jedno.
.

(zdroj obrázku - facebook Transparency International)

Video týdne

22. května 2012 v 14:51 | Tril |  "La cultura é COSA NOSTRA"Je dlouhá, proto byla na youtube jen rozdělená do dvou částí.


Jak se u nás potírá opozice

15. května 2012 v 17:49 | Tril |  Chicagské hlody
Velice jednodouše. Pokud jste silně pravicově zaměřený podnikatel/politik/lobbista, patrně se vám nestane nic. Pokud jste příslušníkem opoziční strany, normální průměrný občan nebo řidič autobusu, patrně se vám může stát všechno. Všechno nejhorší. Pokud někoho omylem zabijete, když to kalíte ve svém luxusním fáru opilí jak prase, nestane se vám nic. Pokud ovšem jste čirou náhodou ten přejetý a ještě větší náhodou nějakým způsobem přežijete, je pro vás lepší vzít vinu na sebe, aby vás příště dotyčný nepřejel důkladněji. Všechno je přece v nejlepším v pořádku - jak by taky mohlo být národu jinak než blaze, když už nejsou komunisti?!

Jednu věc ale nechápu. Proč neobvinit nejvýraznějího člena opoziční strany z mnohem vážnějších deliktů, které má zřejmě na svědomí, jako třeba požár Říšského sněmu? Požár Říma? Všechno mu to přišít pěkně na triko a pak udělat brífing bez možnosti dotazů o tom, jak je dobře, že jsme se toho levičáka zakuklenýho prohnanýho zbavili. A plácat se po zádech, jak je krásné, že u nás policie začíná fungovat. Bravo! Ať žje doličná krabice od bot, která pomohla nasolit idylu v České republice!

Nechci tvrdit, že tomu rozumím, ale zase nejsem úplně blbá. Když v zemi, kde se trestají lidé, kteří na korupci poukážou, a korupčníci vycházejí bez úhony, kde ministr zaviní znemožnění čerpání dotací z fondu EU na školství a nic se mu nestane, kde ten samý ministr zaviní situaci Plzeňské PF a nic se mu nestane, kde se sociální reformy konají jen kvůli známému principu "kamaračov", kde se nesmyslně investuje do vadných armádních přístrojů, kde se opilí vrazi propouštějí s omluvou a kde není snad jediná silnice postavená za jasných všech okolností, tam se mi zdá exemplární zatčení nejvýraznějšího příslušníka opozice hodně alarmující. Až se začne něco pořádného dít i v ostatních kauzách, potom možná uvěřím, že Rath je korupčník a uznám jeho zatčení za nepoliticky motivované. Do té doby mi to bude silně připomínat potírání opozice při nástupech totalitních režimů.


První salon umění v DOXu

3. května 2012 v 23:33 | Tril

V Centru současného umění DOX dnešní vernisáží začal první umělecký salon u nás. Tradicí navazuje na francozské salony devatenáctého století, s jednou podstatnou změnou - přijat je automaticky každý, kdo se přihlásí. Byla jsem opravdu hodně zvědavá a přiznám se, že i skeptická, protože typ umění, který doteď DOX předváděl se mi ze srdce hnusí. Tahle výstava ale naprosto předčila mé veškeré očekávání. Je totiž naprosto úžasná!
.